Jste zde:   ÚVODČlánky o úklidu, čištění a hygieněJak odstranit skvrny z koberce

čištění koberců

Pokud máte doma koberec, klekněte si na kolena, podívejte se na něj. Vidíte ty šedé skvrny? Ano, tak zkuste jít ještě níž a přivoňte si. Nic příjemného, že? Pravděpodobně i ve vašem koberci je zanesena stará špína, která není na první pohled vidět. Navíc je i váš koberec jistě domovem roztočů, kteří mohou škodit vašemu zdraví. Jednejte! Poradíme vám, jak můžete skvrny a veškerou špínu z koberce snadno vyčistit a zároveň si provonět celou domácnost.

Na běžné pomocníky se nespoléhejte

K čistění koberců používáme nejčastěji běžné vysavače. Ty sice vysají drobky a jiné nečistoty, ale rozhodně nemají takovou sílu, aby vyčistily koberec do hloubky. Nevýhoda je i v tom, že si běžné vysavače nedokáží poradit se zaschlými skvrnami, ať už jsou od čehokoliv. Pokud chcete skvrnu z koberce vyčistit, pravděpodobně jako první použijete nějaký ten čisticí přípravek. Ani toto čistění koberců nemá velký efekt. I když se snažíte sebevíc, špínu pravděpodobně odstraníte jen zčásti. Může se také stát, že vzhled skvrny ještě zhoršíte. Jak z toho ven?

Na pomoc stačí vzít obyčejnou vodu

I v případě domácího úklidu platí, že v jednoduchosti je krása. Pro čistění skvrn z koberců totiž můžete vzít na pomoc obyčejnou vodu. Vtip je v tom, že stačí použít extraktor. Jedná se o vysoce účinný vodní vysavač, který žene vodu pod tlakem ven. Voda se tak dostane hluboko do vláken koberce a poradí si tak i se zaschlými a jinak těžko odstranitelnými skvrnami. Následně je voda i s veškerou špínou nasáta zpět. Do vody se přidává i čisticí prostředek, který koberec vyčistí a zároveň krásně provoní. Tento způsob čistění koberců je vysoce efektivní, jednoduchý a rychlý!

Přesvědčte se

Dobrou zprávou je, že koberec po vyčistění extraktorem zůstane čistý dlouhou dobu. Není tedy nutné si ho domů pořizovat. Tento druh čistění si totiž můžete objednat u úklidové firmy. Za úklid všech koberců ve vaší domácnosti zaplatíte jen několik stovek. Přemýšlejte o tom.

primi sui motori con e-max

Dceřiná úklidová firma

V Praze a Brně můžete využít také úklidové služby naší dceřiné společnosti DAMA úklid, která se specializuje na ekologický úklid a úklid ve zdravotnictví.

úklid DAMA - ekologický úklid

DAMA EKO úklid © 2018