Jste zde:   ÚVODČlánky o úklidu, čištění a hygieněPraktický návod, jak perfektně umýt okna a zrcadla, a navíc ekologicky

Mytí okenSnad každý nemá při jarním úklidu zrovna radost, když dojde na mytí oken, zrcadel nebo jiných skleněných ploch. Proč? Protože málo kdy se málokomu povede je umýt tak, aby na nich nezůstaly žádné skvrny a šmouhy. My ale víme, jak okna umýt naprosto perfektně, bez zmiňovaných skvrn a šmouh, a navíc za použití ekologických prostředků, které jsou k přírodě kolem nás maximálně šetrné. V následujícím článku si můžete přečíst praktický návod, jak na to.

 

Vykliďte parapety

Vše, co je na parapetech a kolem okenních rámů, musí pryč. Pokud se v blízkosti oken vyskytuje nějaký luxusnější nábytek, je dobré ho něčím přikrýt. Stejně tak podlahu přikryjte, aby vám na ní nekapalo a nepřidělali jste si zbytečnou práci navíc.

Mytí a otírání rámů a parapetů

Jakmile budou parapety prázdné, můžete začít s otíráním mokrým hadrem. Hadr stačí namočit do zcela čisté teplé vody s přísadou octa, který váže tuk, tedy odmašťuje a má schopnost na sebe vázat také cigaretový kouř. Nemusíte používat žádných chemický nebo jiný čisticí prostředek na mytí oken. Doporučujeme použít vinný ocet, který je podstatně dražší než klasický ocet, kterým též určitě nic nezkazíte. Jakmile provedete první mytí octovou vodou, přejděte k následujícímu postupu, který je uveden níže.

Nálevem z kopřiv budou okna maximálně průzračná

Ne, nejsme blázni. Je to tak. Použití kopřiv pro jakýkoliv úklid je známo už ze středověku. Stačí udělat kvalitní vývar spolu s octem, viz návod níže.

  • Do kbelíku nebo lavoru nalijte 1 l čisté vody a přidejte 10 lžic octa.
  • Následně ponořte velký svazek kopřiv. Revmatici si brát rukavice nemusí, ostatním je doporučujeme použít.
  • V lavoru mněte kopřivy v octové vodě velmi intenzivně a silně po dobu alespoň tří až pěti minut. Musíte z kopřivy vyždímat co nejvíce.
  • S poctivě připraveným kopřivovým nálevem umyjte okna. Následně doporučujeme použít noviny na doleštění.

Využijte služeb ekologického úklidu

Hledáte úklidovku, která bude vaší firmu, kancelář nebo velký dům uklízet ekologickou cestou? Využijte naší dceřinné úklidové firmy, jejíž specializace se týká právě kýženého ekologického úklidu. Působíme v Praze a Středočeském kraji, ale také v Brně a okolí.

 

Autor: redakce AWIS
primi sui motori con e-max
>

Dceřiná úklidová firma

V Praze a Brně můžete využít také úklidové služby naší dceřiné společnosti DAMA úklid, která se specializuje na ekologický úklid a úklid ve zdravotnictví.

úklid DAMA - ekologický úklid

DAMA EKO úklid © 2018