Jste zde:   ÚVODČlánky o úklidu, čištění a hygieně

Články a praktické rady o úklidu, čištění a hygieně

Na této stránce se dozvíte zajímavé a praktické rady o uklízení, čištění a hygieně nejen v domácnosti. Stránka je určena také pro partnerské firmy a jejich publikace.


 

7 ekologických tipů, jak zvládnout úklid lehce, rychle a hlavně levně!

Udržet domácnost perfektně čistou, to je zapeklitý úkol. Výrobci čisticích prostředků se předhánějí a nabízí velké množství přípravků. Nejenže je těžké se v nabídce orientovat, často se také stane, že koupíte drahý prostředek, ovšem jeho efekt nestojí za nic. Netrapte se tím! Máme pro vás hned 7 tipů, se kterými je úklid hračka. A pozor – nemusíte kupovat žádné drahé chemické přípravky. Vystačíte si jen s několika korunami a s běžnými věcmi, které určitě máte třeba se spíži...

primi sui motori con e-max
Číst dál...
 

Efektivní úklidové postupy

Profesionální úklidy se nezajišťují jenom pro domácnosti a kanceláře. O úklid mají zájem mnohé další instituce. Spolupráce s úklidovou firmou je výhodná nejen pro velké firmy, ale také pro malé a střední podniky. Ušetří se peníze nejen za personál a nákup vlastních úklidových strojů, ale také za čistící prostředky, které mají firmy na úklid vybrané a nakoupené na základě praktických zkušeností. Jednoduše moc dobře znají jaké přípravky odstraní mastnotu a jaké skvrny po kávě...

primi sui motori con e-max
Číst dál...
 

ekologická úklidová firma

O problematice ekologie v úklidových službách se začíná stále více hovořit. Hlavním tématem diskuzí je hlavně efektivita takového typu úklidu. Ukazuje se, že ekologický úklid může být mnohem efektivnější než úklid prováděný běžnými chemickými prostředky. Všichni majitelé firem, kteří si nechávají uklízet od externí firmy, by proto měli zbystřit, protože změnou typu úklidu mohou získat hned několik výhod najednou?

primi sui motori con e-max
Číst dál...
 

pravidelný úklid domu

Pokud si na úklid společných prostor panelového či činžovního domu najímáte externí firmu, možná se potýkáte se stejným problémem jako většina dalších – a sice s tím, jak kontrolovat, zda byly všechny úklidové práce odvedeny správně a kvalitně. Nyní se ručička na pomyslných vahách přiklání na vaši stranu. Do oblasti úklidových služeb totiž vstupuje kontrolní systém, díky kterému můžete i vy mít absolutní přehled nad tím, jak firma své závazky plní. Jak funguje a proč ho vyžadovat?

primi sui motori con e-max
Číst dál...
 

Kuchyň je rájem bakterií. Jak se jim bránit?

Na kterém místě v domácnosti se nachází nejvíce bakterií? Koupelna, záchod,...? Vůbec ne. Nejšpinavější místností v bytě je kuchyň. Jestli právě přemýšlíte, proč se bakteriím nejvíce daří právě tam, vězte, že odpověď je jednoduchá. Pracuje se v ní s potravinami. V tomto článku se dozvíte, které bakterie se v kuchyni mohou nacházet, a zároveň vám poradíme, jak se jich účinně zbavit.

primi sui motori con e-max
Číst dál...
 

úklid zahrady

Také máte problém udržet během léta na zahradě pořádek? Sekačka se vám plete v garáži, zahradnické nářadí se povaluje všude možně po celé zahradě a děti nechávají své hračky a hry na těch nejméně vhodných místech. Poradíme vám, jak získat ideální skladovací prostor! I když je úklid zahrady spojený se začátkem jara nebo s podzimem, i během léta, je třeba na své zahradě držet pořádek.

primi sui motori con e-max
Číst dál...
 

čištění koberců

Pokud máte doma koberec, klekněte si na kolena, podívejte se na něj. Vidíte ty šedé skvrny? Ano, tak zkuste jít ještě níž a přivoňte si. Nic příjemného, že? Pravděpodobně i ve vašem koberci je zanesena stará špína, která není na první pohled vidět. Navíc je i váš koberec jistě domovem roztočů, kteří mohou škodit vašemu zdraví. Jednejte! Poradíme vám, jak můžete skvrny a veškerou špínu z koberce snadno vyčistit a zároveň si provonět celou domácnost.

primi sui motori con e-max
Číst dál...
 

úklid - čištění krve

Skvrny od krve patří k nejhůře odstranitelným. Všechno má ale své řešení. Protože vám chceme pomoci, prozradíme vám, jak se zbavit skvrn od krve rychle a snadno. Babské rady – ty zaberou jen někdy. Mnoho lidí dělá tu chybu, že se při odstraňování skvrn spoléhá jen na babské rady. Vždyť jsou přece vyzkoušené a měly by fungovat na 100 %. Není to ale pravda. Jediná babská rada, která stojí za to je tato: pokud je objeví skvrna od krve, co nejdříve ji zasypte solí. Tento krok skvrnu neodstraní, ale výrazně tomu pomůže. Sůl totiž zabrání tomu, aby se krev do látky zažrala.

primi sui motori con e-max
Číst dál...
 

úklid - jak vyčistit koupelnu

Koupelna je místnost, kterou každý člověk využívá i několikrát denně. Minimálně ráno a večer, kdy provádíme úkony běžné hygieny. Je důležité si uvědomit, že koupelna je současně místností poměrně nebezpečnou. Panuje v ní totiž obvykle vlhké klima, které je ideální pro vznik plísní či množení bakterií. Plísně a bakterie mohou mít negativní vliv na naše zdraví, zvláště nebezpečné mohou být pro děti. Jak ale udržet koupelnu opravdu čistou? Pokud víte, jak na to, nemusí to být složité. Tajemství dokonale čisté koupelny vám odhalíme v tomto článku.

primi sui motori con e-max
Číst dál...
 

Kontrolní úklidový systém

Společnost AWIS úklid a DAMA úklid představují své zaměření na nové technologie. Jednak propracovaným kontrolním systémem, jednak používanými technologiemi, kterými jsou ekologické čisticí prostředky, o kterých je stále velmi rozšířený, ale již dávno nepravdivý mýtus o jejich vysoké ceně. Z tohoto důvodu jsme se rozhodli udělat reportáž s touto společností a nahlédnout do nových technologií, které nabízí i konkurenčním firmám. Už i tento přístup spolupráce s konkurenčními společnostmi představuje nový a inovativní pohled na lepší vztahy, ať ji i ostatní dělají stejně odpovědně. V tomto článku jsme se pokusili o jakési shrnutí námětů, které jsme v průběhu poslední doby pro naše zákazníky připravili, a které zákazníci přijali jako inovativní a přínosné. Vyplývá to z četných reakcí našich klientů, osobních jednání, korespondence, výsledků kontrol naší práce, zkrátka z toho všeho, proč se zákazníci rozhodli nám napsat. Dovolte, abychom se nejprve představili.

primi sui motori con e-max
Číst dál...
 

Mytí okenSnad každý nemá při jarním úklidu zrovna radost, když dojde na mytí oken, zrcadel nebo jiných skleněných ploch. Proč? Protože málo kdy se málokomu povede je umýt tak, aby na nich nezůstaly žádné skvrny a šmouhy. My ale víme, jak okna umýt naprosto perfektně, bez zmiňovaných skvrn a šmouh, a navíc za použití ekologických prostředků, které jsou k přírodě kolem nás maximálně šetrné. V následujícím článku si můžete přečíst praktický návod, jak na to.

primi sui motori con e-max
Číst dál...
 

Úklid po malováníAbychom Vám zajistili dostatečný komfort a naopak ušetřili spoustu starostí, zajistíme pro Vás přípravu i generální úklid pokoje po vymalování. Naše společnost se řadí mezi profesionální poskytovatele malířských a natěračských služeb včetně úklidových prací.

 

primi sui motori con e-max
Číst dál...
 

mokré čištění koberců a čalouněníMokré čištění koberců jak už z názvu vyplívá, spočívá v nástřiku čistící směsi do čištěného povrchu a následném odsátí nečistot. V tomto článku si mokré čištění koberců rozebereme blíže. Extraktor neboli vysavač na mokré /extrakční čištění je speciální vysavač, který není vybaven sběrným košem na prach, ale kbelíkem, do kterého vtéká znečištěná voda. Kromě sběrného kbelíku patří do vybavení extraktoru také nádrž na vodu+čistící prostředek, která je přes čerpadlo vháněna do čištěného povrchu a pomocí výkonné turbíny je odsávána zpět do sběrné nádoby. Extraktory jsou rozlišeny dle výkonu čerpadla i turbíny a rovněž také dle objemu sběrné nádoby a nádoby na čistou vodu.

 

primi sui motori con e-max
Číst dál...
 

Dceřiná úklidová firma

V Praze a Brně můžete využít také úklidové služby naší dceřiné společnosti DAMA úklid, která se specializuje na ekologický úklid a úklid ve zdravotnictví.

úklid DAMA - ekologický úklid

DAMA EKO úklid © 2017