Čištění a voskování parket

Máte jistotu, že pečujete o svou dřevěnou podlahu nebo parkety správně a v pravidelných intervalech? Kdy naposledy jste viděli vaše parkety naleštěné a hlavně čisté? Pravidelným čištěním a voskováním parket a dřevěných podlah předejdete častým renovacím, které jsou někdy hodně nákladné. My vám nabízíme čištění a voskování parket a dřevěných podlahových krytin na profesionální úrovni. Pracujeme v Praze a Středočeském kraji. Používáme profesionální úklidovou techniku, prověřené a vysoce účinné čisticí prostředky.

 

Jak provádíme čištění a voskování parket

V první fázi, ještě před samotným voskováním, je nezbytně nutné povrch parket velmi pečlivě vyčistit. To se provádí pomocí stroje na dřevěné podlahy a parkety, který zajistí odstranění všech nečistot. Následně se podlaha utře do sucha. Až je povrch čistý a suchý, nanáší se na něj speciální ochranný vosk, a to až ve třech vrstvách. Více vrstev zajistí maximální účinnost a delší ochranu před mechanickým poškozením. 
Nanesený vosk se nechává několik hodin řádně zaschnout. Je tedy zcela nezbytné, aby parkety či podlaha nebyla dočasně používána. Jen tak dosáhneme kvalitní práce a předejdeme případnému loupání vosku z povrchu parket.

 

Účinky a výhody voskování parket

  • voskování oživí vzhled a vytvoří vysoký lesk parket
  • parkety získají protiskluzový efekt
  • vosk chrání parkety proti rychlému znečištění a poškození
  • voskování prodlužuje životnost parket
  • voskování chrání parkety proti vlhkosti

 

Životnost parket po voskování

Voskování parket se provádí zejména kvůli prodloužení jejich životnosti, předcházení rychlého znečištění a poškození, ale také kvůli prodloužení doby případné renovace. Samotná životnost vosku na parketách je ovlivněna několika faktory. Zejména zatížením a frekvencí používání. Voskování parket ve standardním bytě vydrží až 2 roky, ale někdy i více. Parkety voskované v domě, kde je velký ruch procházejících, vydrží cca 6 až 12 měsíců.

 

Cena čištění a voskování parket

Ceny jsou v tomto případě individuální. Záleží na síle znečištění a rozsahu prací. Hodně znečištěné parkety mohou zakázku zdražit, ale větší rozsah prací naopak zlevnit. Konkrétní ceny čištění a voskování parket vám rádi sdělíme po telefonickém upřesnění. V případě silného znečištění se ceny individuálně upravují na místě. Při prvním objednávce platba na místě v hotovosti. Pro stálé klienty platba se splatností 14 dní. Při dlouhodobém zájmu o naše služby nabízíme partnerské slevy.

 

Tipy a triky, jak parkety udržovat

  • Chraňte parkety před poškrábáním filcovými podložkami, které umístíte na nohy stolů, židlí a ostatního nábytku.
  • Udržujte pokojovou teplotu s vlhkostí vzduchu v optimální míře na 40 – 50%.
  • Pokud se na parkety nebo jinou dřevěnou podlahu dostane jakákoliv tekutina, včetně čisté vody, zamezte vsáknutí a povrch okamžitě utřete. Zamezíte tak případným mapám na parketách. Nejvíce náchylná je podlaha z bukového dřeva, která je vysoce citlivá na vlhkost.
  • Nedopusťte, aby se na parkety dostal písek nebo kamení.

 

primi sui motori con e-max

Dceřiná úklidová firma

V Praze a Brně můžete využít také úklidové služby naší dceřiné společnosti DAMA úklid, která se specializuje na ekologický úklid a úklid ve zdravotnictví.

úklid DAMA - ekologický úklid

 

Úklid domů a sídel

ÚKLID DOMŮKvalitní úklid novostaveb, panelových domů v rozsahu...

Úklid domů a sídel

 

Úklid komerčních prostor

ÚKLID KOMERČNÍCH PROSTORDlouholeté zkušenosti v úklidu administrativních budov...

Úklid komerčních prostor

 

Úklid nemocnic a klinik

ÚKLID NEMOCNIC A KLINIKZkušenosti našeho personálu v oblasti úklidu ve zdravotnictví...

Úklid nemocnic a klinik

 

Články o úklidu 

Úklid Praha Brno

DAMA EKO úklid © 2018