Chemické čistění a voskování schodů

Do našeho úklidového portfolia patří také specializované úklidové práce, jako je chemické čištění schodů, chodeb, lina a povrchů z umělých hmot PVC. Na čištění těchto povrchů používáme profesionální úklidové stroje značek Kärcher, Motorscrubber či Wetrok. Proces čištění chodeb, schodů, lina a dalších umělohmotných podlahových materiálů z PVC je rozdělen na dvě části, a to na samotné strojové čištění za použití chemických prostředků a hrubých čistících kartáčů, a na pozdější voskování, které chrání povrch proti rychlému znečištění a prodlužuje jeho životnost.

Čištění schodů, chodeb a tvrdých podlah

Čištění schodů, chodeb a tvrdých podlahových krytin se provádí pomocí úklidových strojů s hrubým kartáčem. Na povrch se nanese speciální chemický prostředek, který se nechá kvůli maximální účinnosti několik minut působit. Poté přichází na řadu úklidový stroj Motorscrubber, který je osazen tvrdým vibračním kartáčem. Tím se zajistí velmi účinné a silné drhnutí zmiňovaného povrchu. Proces drhnutí kartáčem probíhá přibližně asi 2 - 5 minut na 1m2, a to v závislosti na znečištění povrchu. V další fázi čištění schodů a tvrdých podlah přichází na řadu úklidový stroj Kärcher, tzv. extraktor, jehož úkolem je dokonalé vysátí všech zažraných nečistot, které uvolnil kartáčový stroj. Vysátí všech nečistot extraktorem také zabrání dalšímu rozetření špíny hadrem či mopem.

Čištění lina a umělohmotných materiálů z PVC

Čištění lina a PVC se provádí obdobným způsobem, jako čištění chodeb a schodů. Jedná se tedy o stejnou technologii bez jakéhokoliv rozdílu použití chemických prostředků nebo úklidových strojů.

Voskování schodů, chodeb, lina a PVC

Po samotném vyčištění chodeb a dalších výše zmiňovaných podlahových krytin, je možné také povrchy navoskovat. Voskování chodeb doporučujeme z důvodů delšího udržení nového vzhledu, ochrany povrchu před rychlým znečištěním či ochrany proti vlhkosti. Voskování se provádí až po předešlém vyčištění, odmaštění a řádném zaschnutí ošetřovaného povrchu. Voskování je vhodné na schody, dlažbu a kámen, ale také na ostatní tvrdé podlahy, lina a PVC materiály. Vosk je nanesen pomocí speciálního stroje na podlahu či schody až ve třech vrstvách. Tím docílíme silného nánosu a povrch tak zůstává v dobrém stavu delší dobu než obvykle. Použitý vosk se nechává na ošetřovaném povrchu několik hodin řádně zaschnout, a vždy doporučujeme takové místo po dobu schnutí nepoužívat a nechodit po něm. Pokud by tomu tak nebylo, mohlo by docházet k loupání vosku.
 

Jaké účinky má voskování podlah?

 • ochrana povrchu proti rychlému znečištění
 • ochrana proti mechanickému poškození
 • prodloužení životnosti povrchu
 • ochrana proti vlhkosti povrchu
 • ochrana proti hlubokému zažrání nečistot do povrchu
 • vytvoření lesku povrchu
 • snížení frekvence úklidu povrchu

Životnost vosku

Životnost voskované podlahy je závislá na frekvenci používání a zatížení.
 • Podlaha v bytě – až 2 roky, ale i více
 • Podlaha v domě – 6 až 12 měsíců
 • Obchodní centra a fastfoody – 2 až 4 měsíce

Úklidové stroje, které používáme

Na chemické čištění a voskování schodů, chodeb, podlah, dlažeb, lina a PVC používáme profesionální úklidové stroje značek Kärcher, Motorscrubber a Wetrok. Tento druh úklidu je vhodný také pro čištění garáží a průmyslových hal a skladů.
 

Ceník čištění a voskování tvrdých podlah a schodů

 • Strojové čištění garáží od 4,50 Kč / m2
 • Strojové čištění schodů a chodeb v domě od 25 Kč / m2
 • Voskování dlažby, lina, PVC od 30 Kč / m2

 

primi sui motori con e-max

Dceřiná úklidová firma

V Praze a Brně můžete využít také úklidové služby naší dceřiné společnosti DAMA úklid, která se specializuje na ekologický úklid a úklid ve zdravotnictví.

úklid DAMA - ekologický úklid

 

Úklid domů a sídel

ÚKLID DOMŮKvalitní úklid novostaveb, panelových domů v rozsahu...

Úklid domů a sídel

 

Úklid komerčních prostor

ÚKLID KOMERČNÍCH PROSTORDlouholeté zkušenosti v úklidu administrativních budov...

Úklid komerčních prostor

 

Úklid nemocnic a klinik

ÚKLID NEMOCNIC A KLINIKZkušenosti našeho personálu v oblasti úklidu ve zdravotnictví...

Úklid nemocnic a klinik

 

Články o úklidu 

Úklid Praha Brno

DAMA EKO úklid © 2018